dnes je 4.10.2022

Input:

Obsuha elektrických zařízení - osoba poučená, znalá, nebo školená?

30.8.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Zaměstnanec, který ovládá PC, mikrovlnku, pokladnu, rychlovarnou konvici a čas od času musí nahodit jistič (pokud vypadne proud) – musí vystupovat jako osoba poučená nebo znalá, nebo stačí osoba školená (seznámená)?

Odpověď:

Podle ustanovení § 19 zákona č. 250/2021 Sb., o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení a o změně souvisejících zákonů pro účely odborné způsobilosti k výkonu

Nahrávám...
Nahrávám...